Tüm dünyayı etkileyen kovid19 virüsü hakkında doğru yada yanlış  olarak düşündüğümüz fikirlerimizi aşağıda değerli müşterilerimizle  paylaşmak istedik.

Her yerde sürekli  reklamı  yapılan ve sürekli kullanılınca kovid19 virüsünü yok ettiği iddia  edilen uvc cinsi lambaların

kovid19(korono) virüsünü yok edip  etmediği konusunda kesin bir tespitimiz  olmamasına karşın bu lambaların yaydığı ışığın eskiden beri sterizasyon amaçlı kullanıldığını ve yag bezesi  çeperi içinde bulunan kovid19 virüsünü de dış çeperini  yakarak  virüsün formunu  bozup bozulmasına etkisini yitirmesine sebep olduğu düşünülmektedir.

buna  karşın bu uvc lambalarının yaydığı canlıların sağlıgına zararlı olan ozon nedeni ile canlıların olmadığı  zamanda ortam sterilezasyonu yapılmaktadır.eskiden beri  bu tür ürünler bu şekilde kullanılmaktadır.

pandemi  göndeminde ortaya çıkan fırsattan yararlanma çabasından kaynaklı  yanlış yönlendirme ve sorumsuz tutumlar ile bu  ürünlerin canlıların aynı  anda bulundugu  ortamda kullanılmaya  başlamıştır.

bu  ürünler canlılar ortamda var ken kullanıldığında uzun sürede geri  dönüşü olmayan sağlık sorunlarına sebep olabilir göz rnasından kulak  zarına ses tellerinden koku duyularına kadar  bir çok zararı  oldugu  bilinmektedir.

bu yüzden IŞKIN K07 Hava Temizlem Cihazında UVA cinsi  lamba kullanılmıştır ve ozon üretimi olmamaktadır ve canlıların bulunduğu  ortamda kullanılabilen bir modeldir.