Hava ayırıcı nedir neden hava ayırıcı kullanmalıyım.

Hava ayırıcı tesisatta yani  sistemde bulunan havayı  tahliye etmek için kullanılan bir malzemedir.Tesisat dolumu sırasında su vb sıvılar ile doldurulurken tesisatta (sistemde)hava sıkışması olur  gerek radyatörün belirli  bölgelerinde  gerekse  boru ve ek parçaların belirli  bölgelerinde veya  sistemde  fancoil kullanılıyorsa bunun gibi  cihazlarda hava dolum sırasında sıkışır sistemde  hava  ayırıcı var ise  dolum sırasında sıkışan havayı  tahliye yaparak sıkışmaları  azaltır.aynı  zamanda tesisat  (sistem)çalışmaya başladıktan sonra sıvıda su yada glikol ısı  değişimine uğrar yani tesisatta bulunan  su ısıtıldıkça suyun içinde bulunan hava kabarcıkları ayrışmaya başlar.ayrışan hava kabarcıkları birleşerek  tesisatta toplanarak hava oluşturur sistemin aksamasına tesisatın çalışmasına  engel olabilir  hatta bazı  radyatörlerin belirli  bölgelerinde  ısınmama problemi  oluşturur,bu sırada havanın sıkıştığı  bölgede korozyona  sebep  olur.tesisatın verimini  düşürür çürümeyi hızlandırır yakıt  sarfiyatını artırır  hava ayırıcı  oluşan bu hava kabarcıklarını hemen tahliye ederek tüm bu  arızaların önüne geçer ve yüksek verimli  bir  sistem elde  etmenize  yardımcı olur.

Daha fazla verim daha az bakım maliyeti

Otomatik hava ayırıcı tesisatta en yüksek noktaya monte edilir. Hızlı ve kesintisiz şekilde sıvının içinde bulunan  havayı tahliye eder. Tesisat doldurması sırasında hava sıkışmasını engeller. Tesisat boşaltmasında kolay ve düzenli boşalmasını sağlar   .Otomatik hava ayırıcı tesisatta bulunan en ve çözünen tüm  havayı çıkarır. IŞKIN® hava ayırıcı akışkan sistemi içinde mikro ölçeğinde kabarcıklar ve çözünmüş havayı bile ayırır.

Hava problemsiz sistem her  zaman yüksek verim sağlar          

Üç boyutu petekli özel örgü sistemi sayesinde mikro ölçekte gaz ve statik hava havayı üç boyutlu bakır tellerle hava haznesine yönlendirir. Buradan  güvenli ve su sızıntısız şekilde tahliye ederek sistemin rahat çalışmasını saglar. ·Su, su/glikol karışımları gibi sıvı sirkülasyon sistemlerinde kullanılır.

  

TESİSATTAKİ HAVA BİR ÇOK PROBLEME SEBEP OLUR

- Ses yapan pompalar, borulardan gelen sesler bu sistemde sorun olduğunun işareti olarak kabul edilir.- Radyatörlerden gelen su sesler bu da bir sorun işaret eder.  -Korozyon, azalan verim, yetersiz ısınma veya yetersiz soğutma ve aşınma.- Son olarak peteklerde sıkışan hava düşük verime, pompada sıkışan hava pompanın çalışmaz hale gelmesine ve arıza yapmasına ve bununla birlikte yüksek bakım maliyetlerine sebep olur.

ÖZELLİKLER

 - İlk doldurma ve boşaltma süresini kısaltır.  - Mikro kabarcıkların ve statik havanın etkin bir şekilde sistemden giderilmesini sağlar. - Optimum ısı transferi sağlar.                                


01KN15 Otomatik purjor
Daha Fazla Verim Daha Az Bakım MaliyetiOtomatik hava ayırıcı tesisatta en yüksek noktaya monte edil..
02KN-DN32 Dişli Hava Ayırıcı
Hava AyırıcıDayanıklı ve su sızıntısı olmadan havayı temizler. Patentli petek örgüsü sayesinde mikro..
02KN-DN40 Dişli Hava Ayırıcı
Hava AyırıcıDayanıklı ve su sızıntısı olmadan havayı temizler. Patentli petek örgüsü sayesinde mikro..
Gösterilen: 1 ile 3 arası, toplam: 3 (1 Sayfa)